Jmenuji se Veronika Ďuríčková, už pár let jsem OSVČ... a jedna z mých přezdívek zní TETA WAKY :)

Na těchto stránkách je rozcestník ke všemu, co dělám, a především blogové články. Tenhle blog strašně dlouho "odpočíval" a nevěděla jsem, co s ním, protože jsem si založila blog i na iDnes, kde je mnohem větší čtenost, a psala blog i na e-shop s mýdly a na web o korekturách. Pak jsem ale zjistila, že některé články se jakoby nikam "nehodí" ... prostě že je dost takových, na které se mi hodí vlastní blog. Kategorie, do kterých jsou články rozdělené, asi nejsou definitivní, možná časem nějaké nové přibydou a jiné naopak zmizí, to ukáže čas. 
Doufám, že třeba někoho aspoň zaujmou ke čtení.)

KDE MĚ NAJDETE:

E-MAILOVÁ ADRESA: Veronika.Lenzova@email.cz
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
BLOG NA IDNES

 

Komentáře k článkům

Doba plastová

Moc se mi líbí, že se věnuješ problematice plastů. Já sama se snažím najet na zero waste způsob života. Je strašné, jak jsou někteří lidé bezohlední vůči naší planetě. Měli bychom si uvědomit, že Zemi máme jen jednu a novou jen tak mít nebudeme. Už jenom proto si myslím, že je povinností každého z nás, zamyslet se nad tím, jestli nejsou náhodou některé naše zvyklosti zbytečné. Opravdu si potřebuji balit svačiny do igelitových pytlíku? Opravdu nutně potřebuji brčko? Je nezbytné kupovat si v kavárnách nápoje v jednorázových kelímcích? Opravdu musím jezdit všude autem, nebylo by lepší využívat hromadné dopravy? Musím se každý den koupat, nestačí mi sprcha? Je toho strašně moc...
Já sama nakupuji pečivo a zeleninu do látkových sáčků, kávu s sebou si nechávám dělat do vlastního termohrnečku, většinou s tím nikdo problém nemá, igelitové tašky téměř nevyužívám (jen ty, co mám doma z dřívějška... snažím se je využít na maximum, než se opotřebují úplně),... snažím se dávat přednost přírodním produktům, kvalitním surovinám, nedávno jsem si pořídila menstruační kalíšek, což je také šetrnější jak k našemu tělu, tak i k přírodě a snažím se opravdu minimalizovat nákup potravin v jednorázových obalech. Myslím, že se mi to daří zatím úspěšně, i když mou velkou slabostí jsou teda jogurty. Vím, že dnes se dělá velké množství jogurtů ve skle, když já zkrátka nedám dopustit na své oblíbené řecké jogurty a skyry. Kelímky ale poctivě třídím, nebo je věnuji nedaleké školce, kde z toho děti vyrábí, tvoří, nebo kelímky používají jako stojany na pastelky.

Držím ti palce v tvém boji proti plastům a těším se na další články tohoto typu! :)

Přidat nový příspěvek

Přihlášení k odběru

Když mi necháte svůj e-mail, napíšu vám jako prvním, že na Tetěwaky vyšel nový článek. (Nic jiného určitě psát nebudu, ze spamů, reklam a prodeje mít strach opravdu nemusíte... a v každém mailu se můžete odhlásit)

Pokud se Vám článek líbil a chtěli byste k němu něco napsat, pište prosím do FB diskuse (zde) nebo do diskusního fóra KOMENTÁŘE K ČLÁNKŮM na titulní straně blogu.

Uděláte mi radost, když oceníte článek tlačítkem LIKE :-)

ODKAZY

Korektury textů: https://dobretexty.cz/
 

Kreslené pohádky pro předškoláčky: https://punove.webnode.cz

Stránky o zdraví a psychice: https://www.jdukezdravi.cz/